O nás

Mgr. Karina Kurtová (*1985) - konzultantka celostného zdravia

"Naše telo je s našou dušou spojené, a preto je tak dôležité nepotláčať iba symptómy chorôb, ale odstraňovať ich príčiny. Príroda nám dala všetko potrebné na to, aby sme žili šťastím a zdravým naplnený život. A to, nakoľko sa od nej vzďaľujeme alebo naopak k nej približujeme, rozhoduje o tom, či sme chorí alebo zdraví. Je to v podstate tak jednoduché. Ale v praxi konzumného sveta plného reklám, ktorý na nás každý deň vplýva, tak ťažké. Avšak vzďaľujeme sa nielen od prírody, ale aj od nás samotných. Nepočúvame signály nášho tela, priania našej duše, plníme predstavy ostatných a dodržujeme zakorenené vzorce, ktoré nám ubližujú.
K úplnému vyliečeniu však podľa mňa vedie len úplná zmena kurzu… Ten som musela zmeniť aj ja, aby som prestala brať lieky na vysoký tlak, ktoré mi dali už počas vysokej školy a povedali, že ich budem musieť brať do konca života. Aby som prestala brať lieky na alergiu, bez ktorých som dlhé roky nevedela prežiť leto. Aby som nešla na operáciu, keď som mala endometriálnu cystu na vaječníku, ale hľadala iné riešenie. Aby som neutekala po antibiotiká k lekárovi vždy, keď ochoriem a aby ma nebolievalo mesiac čo mesiac hrdlo. Aby som nebrala lieky na úzkosť, keď som začala mať depresie, panické ataky a stavy úzkosti. Ale hlavne aby som si pri tomto všetkom nielen pomáhala prírodnými prostriedkami namiesto chemických, ale aby som to zmenila. Aby som bola zdravá, nemala problémy s tlakom, alergiou a netrpela stavmi, počas ktorých nechcete ani vyjsť z postele, nieto byť medzi ľuďmi či v práci. Preto vyzývam i vás: Pátrajte po príčine svojho zdravotného problému - diagnóza nie je príčina - a nepotláčajte iba následky."

Ing. Zoltán Németh (*1958) - konzultant celostného zdravia

"Mojou bezprostrednou motiváciou k vzdelávaniu sa v oblasti alternatívnych možností terapie bola neblahá skúsenosť s onkologickým ochorením v mojom bezprostrednom okolí s fatálnym koncom po niekoľkoročných pokusoch o liečbu prostredníctvom oficiálnej medicíny. Problém nevidím v zlom či dobrom úmysle, ale v pomýlenej civilizačnej paradigme, ktorá sa samozrejme týka aj akademickej medicíny. Dnes už viem, že príčinné súvislosti mnohých chorôb oficiálna medicína nedokáže odhaliť a obmedzuje sa len na potláčanie symptómov. Alternatívne spôsoby liečby som overoval najskôr na sebe, neskôr - po absolvovaní viacerých certifikovaných kurzov a množstva prednášok - aj na svojich blízkych. Dnes môžeme naše rady bezpečne a s úspechom ponúkať aj vám v rámci našej konzultačnej činnosti. Som však presvedčený, že k vášmu vyliečeniu je potrebná nielen vaša viera, ale aj rozhodnutie prijať podanú pomocnú ruku a vaša aktívna spolupráca."

Certifikáty a osvedčenia

Ďakujeme za vaše referencie

Vašu poradňu som vyhľadala na odporučenie mojich známych, ktorí u vás boli na homocysteíne. Keďže som už vyskúšala s mojimi zdravotnými problémami kadečo – aj klasické, aj alternatívne – nemala som veľké očakávania. Príjemne ma prekvapil veľmi empatický prístup vás oboch a záujem, s ktorým sa človek u lekára nestretne. Tam si ma už len posúvali z ordinácie do ordinácie. Vyše päťročné problémy s trávením, nafukovaním a bolesťami žalúdka mi postupne po vašich odporúčaniach začali ustupovať a dnes aj po niekoľkých mesiacoch nemám žiadne žalúdočné ani tráviace problémy. Som naozaj rada, že som sa o vás dozvedela. Želám vám veľa spokojných klientov.

Ľubica R.

Mám cukrovku a dlhšie už beriem lieky, ale hrozila mi už aj inzulínová liečba. Vaše stravovacie odporúčania a detox mi veľmi pomohli, schudol som skoro 8 kg, hladina cukru sa mi výrazne znížila. Ďakujem vám.

Jozef B.

Ďakujem vám pán Németh a pani Kurtová obom za skutočne ľudský prístup. Nie každý má dar pochopenia (a k tomu aj vysvetlenia) podstaty choroby u druhých. Vy ho podľa mňa máte, lebo ste mi dokázali vysvetliť ako nikto predtým, v čom spočíva podstata môjho zdravotného problému. A že som za tie roky tých liečiteľov navštívila niekoľko. Roky som mávala opakovane kožné problémy na nohách aj rukách a posledný rok aj na pleti. Po niekoľkých konzultáciách u vás mi začali problémy ustupovať a postupne som pochopila aj to, v čom sa dookola celé tie roky cyklím ako škrečok v koliesku. Vďaka vám.

Zuzana H.

Často ma bolievali svaly a šľachy, bola som stále unavená a veľmi zle som spávala, pochodila som spústu vyšetrení, až mi nakoniec diagnostikovali fibromyalgiu. Lieky mi veľmi nepomáhali. Som Vám vďačná za vysvetlenie súvislostí mojich zdravotných problémov s mojím vystresovaným životom. Motivovali ste ma k zmenám, ktoré sa teraz snažím realizovať. Ešte raz vďaka.

Katarína Š.

S manželkou nás oslovili videá MUDr. Erbena o homocysteíne, ku ktorým sme sa dostali na internete. Našli sme vašu poradňu a dohodli sme si s vami termín odberu krvi v laboratóriu a následné poradenstvo. Nakoniec sme sa po návšteve u vás dozvedeli omnoho viac ako len o homocysteíne, takže sme obaja s manželkou spokojní. Už sme obidvaja vybrali znižovacie dávky vitamínov a hladina homocysteínu sa nám obom upravila, čomu sa veľmi tešíme. Je škoda, že o homocysteíne nevie viac ľudí.

Milan H.

Hyperaktivitu mám už od detstva, trojmesačný detox na ťažké kovy a vaše rady mi zmiernili prejavy. Pravidelne cvičím vami odporúčanú techniku. Neviem, čo mi pomáha viac, ale to nie je dôležité, robím pokroky a to ma teší. Prajem vám veľa vyliečených klientov.

Ján F.

V zime som vás navštívila na odporučenie mojej kamarátky, keďže ma už vyše mesiaca trápil zápal močových ciest a vybrala som na to niekoľko antibiotík. Začala som užívať jačmeň a ďalšie doplnky ako ste mi odporučili a potešilo ma, že som prestala mať aj rannú únavu, ktorú som mávala. Som rada, že som sa nakoniec prírodnou liečbou a bez nežiadúcich účinkov zbavila mojich problémov.

Ivana B.