Hľadáte univerzálny prostriedok do domácej lekárničky?

Ak hľadáte do svojej lekárničky niečo univerzálne a prírodné, odporúčam vám Dračiu krv, resp. kvapky s týmto názvom. Obsahujú živicu zo stromu Croton lechleri, nazývanú aj Sangre de Drago. Dračia krv pôsobí proti množstvu infekčných a zápalových ochorení. Používa sa pri hojení rán a podporuje imunitný systém. Stromy Croton Iechleri majú tmavočervenú penivú miazgu, ktorá obsahuje saponíny. Domovom stromu, ktorý produkuje rubínovo sfarbený latex, sú dažďové pralesy Strednej a Južnej Ameriky.

Živica, ktorú obsahujú kvapky z dračej krvi, sa aplikuje orálne aj rektálne. Zvonka sa používa napríklad na zastavenie krvácania, urýchlenie hojenia a uzavretia rán a ich ochranu pred infekciou. Miazga veľmi rýchlo schne a vytvára druhotnú ochrannú vrstvu. V domorodej medicíne sa často podáva pri úplavici, črevnej horúčke, žalúdočných vredoch, hemoroidoch, ale aj pri vaginálnych kúpeľoch pred pôrodom a na zastavenie krvácania po pôrode, pri kožných ťažkostiach aj svrbení po uštipnutí hmyzom. Bol preukázaný celý rad farmakologických účinkov latexu Sangre de Drago a jeho substancií: anestetický, antialergický, antibakteriálny, antivírusový, antioxidačný, antiseptický, hemostatický, hojivý, imunomodulačný, protinádorový, protiplesňový, protihnačkový, protizápalový, tonizujúci, afrodiziakálny a protistresový. Ich výpočet je veľmi dlhý, ale ukazuje, že Dračiu krv by mal mať každý človek vždy po ruke ako alternatívnu prvú pomoc.

Dračia krv má vďaka svojim vlastnostiam široké pole indikácií. Kvapky sú určené na vnútorné aj vonkajšie užívanie. Výborne sa osvedčili pri hojení rán, tkanív a kože, áft, vredov a zápalových stavov, najmä v ústnej dutine, v hltane, hrtane a inde. Podporujú regeneráciu a obranyschopnosť organizmu, zvyšujú jeho imunitu a veľmi priaznivo pôsobia pri respiračných, chrípkových a horúčkových ochoreniach. Majú priaznivé protizápalové účinky, používajú sa ako doplnok pri liečbe žalúdočných alebo dvanástnikových vredov, zažívacích problémov spôsobených Helicobacterom pylori, Crohnovej choroby a ulceróznej kolitídy, na zvýšenie obranyschopnosti organizmu, detoxikáciu čriev a pri hnačkových ochoreniach (E. coli, Enterobacter, Salmonella), na aktivovanie kostnej drene, regeneráciu krvných buniek pri anémii a leukémii, zlepšenie kvality kostí a kĺbov (artróza, artritída), pri parodontóze, krvácaní ďasien, zvýšenej kazivosti zubov, pri roztrúsenej skleróze a Parkinsonovej chorobe, ako doplnok protinádorovej liečby alebo pri únave a stavoch vyčerpania.

Autor: Mgr. Karina Kurtová