Očista obličiek

Dôležité! Túto procedúru je možné vykonať iba ak vykonávate správnu postupnosť očíst:

1. očista hrubého čreva
2. očista obličiek
3. očista pečene a žlčníku

Obličky sú párový orgán a sú umiestnené na zadnej bedernej oblasti. Ich hlavnou činnosťou je čistenie krvi a zbavovanie sa nepotrebných, škodlivých a nadbytočných látok. Porucha obličiek môže viesť k reumatizmu, kožným chorobám, bolestiam chrbtice, bolestiam v kolenách, k ženským problémom, zápalu prostaty, k impotencii a podobne. Obličky si často poškodzujeme nevhodnou stravou, hlavne veľkým prísunom bielkovín (najmä živočíšnych), smaženými jedlami, sladenými nápojmi, stresom, chemickými liekmi a podobne. V priebehu roka je dobré si obličky aspoň raz očistiť. Ideálnym obdobím na očistu obličiek je leto, pretože vtedy je sezóna červených melónov, ktoré sú na očistu obličiek ideálne.

Odporúčania na predchádzanie obličkovým kameňom:

 • pitie čistej filtrovanej vody alebo šťavy z ovocia a zeleniny
 • vyhýbanie sa nadmernej konzumácií bielkovín (hlavne živočíšnych)
 • obmedzenie príjmu potravín s obsahom šťavelanov
 • vyhýbanie sa sladeným nápojom a silno mineralizovaným minerálkam
 • vyhýbanie sa stresu
 • práca so svojimi strachmi (strach veľmi ovplyvňuje stav obličiek – príklad: „dieťa sa počúra od strachu“)
 • vyhýbanie sa chladu – nohy i obličky udržujte v teple
 • pitie urologických bylinných čajov

Potrebujeme:

 • 2 veľké zrelé červené melóny (2 x 3 kg)
 • odšťavovač
 • vaňa, detský bazénik alebo slnko
 • čas na očistu je približne jedno doobedie

Postup očisty obličiek:

 1. Ráno po zobudení sa počkajte na rannú stolicu. Ak nepríde, spravte si klystír.
 2. Dužina melónov nakrájajte na kúsky a vložte do veľkej misy. Zo šupiek, ktoré zostali, odstráňte zelenú tvrdú kôru a vylisujte z nich šťavu (ak nemáte odšťavovač, môžete kúru robiť aj bez neho, ale účinok bude slabší). Šťavu prelejte do fľaše. Misu plnú dužiny melónov a vylisovanej šťavy si položte vedľa vane. Ak nemáte vaňu, kúpte si malý detský bazén, prípadne choďte niekam, kde veľmi hreje slnko (napríklad na záhradu alebo do prírody) – dôležité je byť vo veľkom teple.
 3. Vaňu si napustite horúcou vodou – čo najteplejšou, ale takou, aby ste v nej vedeli vydržať. Sadnite si do vane.
 4. Začnite konzumovať dužinu melóna. Dávajte si pozor na to, aby ste dužinu čo najlepšie rozžuli. Dužinu zapíjajte pripravenou vylisovanou šťavou zo šupky melónu. Ideálne je jesť dužinu a piť šťavu kontinuálne bez prestávky, aby ste docielili efekt stáleho močenia.
 5. Po chvíľke začnete močiť – nikam nechoďte, močte do vane. Malo by dôjsť k permanentnému močeniu. Ak voda vám vo vani vychladne, dopustite si opäť teplú.
 6. Dužinu melónu netlačte nasilu do seba, radšej chvíľu počkajte a začnite znova. Ak si už myslíte, že už máte dosť a nevládzete, ukončite očistu.
 7. Očistu môžete opakovať po 2 týždňoch.

Zo začiatku je táto očistná kúra príjemná, ak máte radi melóny. Avšak ku koncu môžete mať problém jesť také množstvo melónu. No nie je to nič nepríjemné, takže nemusíte mať obavy.