ZDRAVÁ VODA - filtrovaná a ionizovaná (t.j. zásaditá/alkalická) voda
obohatená o molekulárny vodík

Ionizátor vody AlkaViva

ČISTÁ VODA

ZBAVENÁ 99,9% KONTAMINANTOV
Ionizátor vody AlkaViva je jediný ionizátor,
ktorý bol testovaný na 172 kontaminantov
v laboratóriu s certifikáciou EPA, pričom
filter UltraWater prakticky všetky znížil o 99,9%.

#1 SVETOVÝ LÍDER

V TECHNOLÓGIÍ IONIZÁCIE VODY
1. vodu čistí (t.j. filtruje vodu)
2. vodu alkalizuje (t.j. vytvára zásaditú vodu)
3. vodu obohacuje o molekulárny vodík,
ktorý má množstvo benefitov pre vaše zdravie

MONTÁŽ U VÁS DOMA

KDEKOĽVEK NA SLOVENSKU
S montážou prístroja si nemusíte robiť starosti.
V prípade vášho záujmu vám prístroj príde
zapojiť k vám domov skúsený technik,
ktorý vám zároveň vysvetlí obsluhu ionizátora.

V pitnej vode sa nachádza množstvo škodlivých látok, ktoré neprospievajú nášmu zdraviu. Častokrát sú vodné zdroje znečistené množstvom nebezpečných látok, baktérií alebo mechanických nečistôt. Tie majú negatívny vplyv nielen na naše zdravie, ale aj na životnosť spotrebičov a zariadení v našej domácnosti. Voda k nám v mnohých prípadoch tečie cez znečistené a častokrát ešte olovnaté potrubia. Po ceste je znečistená ďalšími faktormi, a to umelými hnojivami, nelegálnymi splaškami a podobne. Okrem toho je v pitnej vode preukázaný aj výskyt zvyškov antibiotík a iných liekov.

Denne vypijeme niekoľko litrov "čistej" vody, ktorá sa podieľa na dôležitých funkciách v ľudskom tele.

Preto je dôležité dbať o to, aby bola naozaj čistá.

Bežná kohútiková voda vs. ionizovaná zásaditá voda obohatená o molekulárny vodík

Kohútiková voda vs ionizovaná voda

Vlastnosti ionizátoru AlkaViva

Smart elektródy

Súčasťou ionizátorov sú tzv. smart elektródy. Sú vyrobené v najvyššej kvalite z japonského titánu a platiny. Tieto ionizačné elektródy patria k najúčinnejším a najvýkonnejším na trhu. Elektródy sú pokovované pomocou patentovanej techniky. Vďaka vynikajúcej priľnavosti platiny a vynikajúcej vodivosti dosahujú elektródy v ionizátoroch AlkaViva omnoho lepšie výkony ako iné ionizátory. O elektródach koluje na trhu množstvo dezinformácií. Elektródy sú srdcom ionizátora, preto je dôležité vedieť, že väčšie elektródy ani ich vyšší počet alebo viac energie v skutočnosti neznamenajú efektívnejší výkon, ale naopak materiály nízkej kvality a zlú výrobu. Viac energie znamená viac tepla, ktoré rozloží platinu rýchlejšie, čo vedie k zlému výkonu. Smart elektródy, ktoré sú súčasťou ionizátoru AlkaViva ponúkajú najvyspelejšiu technológiu spolu s najlepšími materiálmi a výrobou. To znamená efektívnejší výkon oproti konkurenčným značkám a trvalú životnosť. To je smart - to je šikovné!

Filter UltraWater odstraňuje až 99,9 % kontaminantov

Prístroje AlkaViva sú vybavené duálnym filtračným systémom UltraWater (dva filtre po oboch stranách prístroja). Ionizátor vody AlkaViva je jediný ionizátor, ktorý bol testovaný na 172 kontaminantov v laboratóriu s certifikáciou EPA, pričom filter UltraWater prakticky všetky znížil o 99,9%. Odstraňuje chlór, ale i chloramín, farmaceutické látky, ťažké kovy a odolné kontaminanty ako je arzén a chróm. Z vody dokáže odstrániť aj olovo, zbytky liekov vrátane hormónov, priemyslových chemikálií, herbicídov i pesticídov.

Zdravá voda bez chemikálií

Ionizátory AlkaViva používajú na elektrolýzu počítačovo presnú a voliteľnú magnetickú energiu prostredníctvom titánovo-platinových elektród vo vodnej jednotke. V tej sa voda separuje na alkalickú (vysoké pH) a kyslú vodu (nízké pH) a obohacuje o rozpustený molekulárny vodík (H2) bez použitia chemikálií. Ionizácia vody zároveň viaže nadbytočné molekuly kyslíku a zachováva pre telo pozitívne minerály ako je vápnik, horčík a draslík.

Až 8 úrovní pH

Prístroje AlkaViva dokážu vyrobiť vodu až do pH 10,8 a nastaviť až 8 úrovní hladiny pH. Vyššie hodnoty pH vody se nedoporučujú konzumovať. Veľkou výhodou je, že pri maximálnom výkone obohacovania vody molekulárnym vodíkom zostávajú zachované rozumné úrovne pH, ktoré sú pre organizmus vhodnejšie a chutnejšie.

Samočistenie od vodného kameňa

Ionizátory AlkaViva sú vybavené plne automatickým čistiacim systémom DARC, ktorý čistí ionizátor od vodného kameňa pri každom použití.

13 fázový systém filtrácie

Keď voda prúdi do filtra, je tlačená cez filter, ktorý z nej odstraňuje kontaminanty, ale vo vode naopak zachováva všetky výhodné zásadité látky. O životnosti filtrov UltraWater ste informovaní na displeji, ktorý vás upozorní na výmenu.

zdravá voda

Základné technické údaje ionizátorov

Záruka:5 ročná kompletná záruka
Napätie:220 V - 240 V
Rozmery jednotky:31 cm x 37 cm x 16 cm (Š x V x H)
Hmotnosť:5.8 kg
Rozsah tlaku vody:1 - 6 bar
Teplota vody z kohútiku:4 - 30 °C
Čistenie:Systém čistenia DARC (automatické čistenie)
Životnosť filtra:3 785 + 750 litrov

Certifikáty

Prečo je voda vyrábaná ionizátorom AlkaViva zdravá voda?

Alkalická (čiže zásaditá) voda je voda s hodnotou pH od 7 do 14. Pre pitie je najideálnejšia voda s hodnotami pH 8 až 9.5. Priaznivými účinkami zásaditej vody sa začalo zaoberať japonské ministerstvo zdravotníctva už v 30. rokoch minulého storočia a v roku 1965 bola alkalická voda schválená ako liečebný prostriedok na zažívacie ťažkosti. Od tej doby bol vydaný rad vedeckých článkov, ktoré teóriu o blahodarnosti alkalickej vody potvrdzujú. Niet divu, že si túto zdravú vodu obľúbili aj mnohé známe osobnosti, z tých zahraničných napríklad holywoodske hviezdy Blake Lively, Ryan Raynolds alebo Zac Efron, ale aj česko-francúzska herečka Chantal Poullain.

Prístroje, ktoré vedia vyrobiť alkalickú vodu pomocou elektrolýzy, sa nazývajú ionizátory. Ionizátory vedia ovplyvňovať aj hodnotu oxidačno-redukčného potenciálu (ORP). Táto hodnota charakterizuje, koľko oxidačných a redukčných látok je v kvapaline. Kladné hodnoty znamenajú oxidačnú kvapalinu. Záporné hodnoty ORP značia redukčnú kvapalinu, teda tú, ktorá má opačný - antioxidačný - efekt. Preto čím vyššia záporná hodnota ORP, tým silnejší má látka antioxidačný efekt a tým je pre telo prospešnejšia. Napríklad zelený čaj je považovaný za silný antioxidant a jeho ORP hodnota sa pohybuje okolo -100 mV, materské mlieko má hodnotu ORP -50mV. Hodnota kohútikovej vody sa pohybuje v závislosti na lokalite od +200 až +500 mV. Ionizátory AlkaViva však vedia vyrobiť vodu až do -920 mV!

Ionizátor vody dokáže vyčistiť kohútikovú vodu až od 172 kontaminantov (napr. zlúčeniny chlóru, ťažké kovy, pesticídy, zvyšky liekov a iné) a pomocou tzv. elektrolýzy vytvorí zásaditú (alkalickú) vodu, navyše obohatenú o blahodárny molekulárny vodík. Voda s obsahom molekulárneho vodíku má široké spektrum pozitívnych účinkov na ľudské zdravie, pretože ide o mimoriadne silný antioxidant. Chronický oxidačný stres odborníci označujú za jednu z hlavných príčin starnutia organizmu i mnohých civilizačných chorôb. Molekuly vodíka sú veľmi malé a dokážu tak rýchlo prenikať do buniek v našom tele. Tu sa vodík spája s toxickými voľnými radikálmi a premieňa ich na organizmu prospešnú vodu. Je navyše tzv. selektívny, takže cieli len na, zlé "voľné radikály", nie na tie "dobré", ktoré sa v našom tele tiež vyskytujú.

Mnoho ľudí siaha po balenej vode. Veľa balených vôd však tiež obsahuje stopy rôznych priemyselných chemikálií alebo baktérií. Na Slovensku máme pomerne kvalitnú pitnú vodu, aj tak sa ale do nej dostávajú hnojivá a pesticídy z polí, ťažké kovy z potrubia alebo zvyšky liečiv a iných chemikálií, s ktorými si čističky odpadových vôd neporadia. Nedávna štúdia amerických vedcov navyše preukázala, že hoci jednotlivo kontaminanty v kohútikovej vode bezpečnostné limity neprekračujú, predstavuje ich dlhodobá kumulácia v organizme vážne zdravotné riziko. Pri dlhodobom pití vody z kohútika je preto vhodné obstaranie moderného filtračného prístroja, ktorý toxické látky z vody dokáže účinne odstrániť.

Ionizátory AlkaViva okrem ionizácie vody (t.j. výroby zásaditej vody) a zbavenia vody až 172 kontaminantov majú ešte ďalšiu pridanú hodnotu - obyčajnú "mŕtvu" kohútikovú vodu premenia na "živú" vodíkovú vodu, ktorá sa pýši peknou plejádou zdravotných benefitov, a preto vodu vyrobenú ionizátorom AlkaViva môžeme právom volať zdravá voda.

Zdravá voda, ktorá je ionizovaná a obsahuje molekulárny vodík vám pomôže predchádzať zdravotným komplikáciám, ku ktorým môžu prispievať škodlivé látky obsiahnuté v nefiltrovanej vode.

Zdravá voda má pozitívne účinky:

 • na mozog, oči, pokožku, srdce, pľúca
 • na cievny aj imunitný systém
 • prevencia neurodegeneratívnych ochorení
 • zlepšuje kvalitu pokožky (zvyšuje produkciu kolagénu)
 • čistí pečeň aj obličky
 • pomáha telu pri regenerácií po športe
 • spomaľuje starnutie buniek oxidačným stresom
 • protizápalové účinky
 • znižuje vplyvy UV žiarenia
 • podľa štúdií tiež zabraňuje kôrnateniu tepien
 • môže znižovať cholesterol
 • zlepšuje spaľovanie tukov a cukrov
 • ochrana DNA pred voľnými radikálmi

Zdravá voda prospieva pri:

 • problémoch s cukrovkou
 • vysokom krvnom tlaku
 • kardiovaskulárnych ochoreniach
 • refluxe pažeráka
 • črevných ťažkostiach
 • problémoch s gastrointestinálnym traktom
 • astme, alergiách, bronchitíde
 • ekzémoch, akné, lupienke
 • onkologických ochoreniach
 • autoimunitných ochoreniach
 • chronických ochoreniach
 • zápaloch
 • migrénach
 • zhoršenom vedení a pod.

Ionizátory vody a generátory molekulárneho vodíku

Vesta H2 - bez batérie

9 titánovo-platinových elektród

(prístroj je na kuchynskej linke,
vodu si napúšťate priamo z prístroja)

2 549 €

Delphi H2 - s batériou

9 titánovo-platinových elektród

(prístroj je v skrinke pod kuchynskou linkou,
vodu si napúšťate priamo z batérie s kompletným ovládaním)

2 799 €

V prípade Vášho záujmu o ionizátor vody,
nás kontaktujte:

 • e-mailom,
 • telefonicky
 • alebo vyplnením kontaktného formulára vpravo.


E-mail:
info@naturopatickaporadna.sk


Mobil: +421 905 855 375

zdravá voda - ionizátor

Kontaktný formulár:

Vami poskytnuté kontaktné údaje sú spracovávané a uchovávané v súlade
so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších
predpisov.

Najčastejšie otázky

Čo je to ionizácia?
Ionizácie je dej, pri ktorom sa elektricky neutrálna molekula premení na ión.

Ako začať piť ionizovanú vodu?
Začnite na alkalickom čísle 2 (asi 8.5pH) po dobu jedného týždňa a potom prejdite na alkalické číslo 3 (asi 9.5pH). Ak sa "necítite fit", potom môžete použiť aj vodu číslo 4, ale len krátkodobo. Táto voda sa dá použiť aj ako "nakopávač" pohárikom ráno. Deťom v predškolskom veku stačí voda číslo 2 (alkaline 2) a batoľatám dojčenská voda číslo 1 (alkaline 1).

Čo je to elektrolýza vody?
Elektrolýza vody je fyzikálno-chemický proces, kedy sa za pomocou slabého elektrického prúdu voda rozdelí na zásaditú (OH-) a kyslú (H +).

Nie je voda kyslá, keď obsahuje vodík?
Rozlišujeme medzi molekulárnym vodíkom (H2) a vodíkovým iónom (H +). Voda bohatá na vodíkové ióny (H +) je naozaj kyslá, respektíve jej pH je kyslé. Molekulárny vodík (H2) je zložený z dvoch atómov vodíka spojených vodíkovou väzbou. Táto molekula je neutrálna a neovplyvňuje tak pH vody. Keď sa bavíme o vodíkovej vode alebo o vode bohatej na vodík, myslíme tým ten molekulárny.

Je pravda, že vodík nie je dobre rozpustný vo vode?
Áno, plynný vodík je nepolárna molekula a netvorí preto dobre väzby s molekulou vody. Avšak rozpustnosť vodíka vo vode za štandardných podmienok je 1,6 mg na 1 liter vody (= 1,6 ppm), čo je podľa vedeckých výskumov také množstvo, pri ktorom má vodík terapeutické účinky na organizmus (od asi 0,8 ppm) .

Nevyprchá vodík z vody?
Vodík je najmenší prvok na svete a dokáže tak prenikať cez rôzne obalové materiály. Preto nie je vodíková voda vhodná na dlhodobé skladovanie a je určená na okamžitú spotrebu. Ak necháme pollitrovú fľašu s vodou s obsahom vodíka 1,6 ppm voľne otvorenú, za 2 hodiny sa obsah vodíka zníži zhruba o polovicu. Záleží to ale na mnohých ďalších faktoroch.

Prečo hovoríte o vodíku, že je molekulárny?
Jednoatómový vodík (H) sa na zemi vyskytuje zriedkavo. Samostatný atóm vodíka je veľmi nestabilný a reaktívny. V našom prostredí sa plynný vodík vyskytuje len vo forme dvojatómovej molekuly (H2), pretože je oveľa stabilnejší. Od toho je tiež odvodené slovo molekulárny, teda vyskytujúci sa vo forme molekuly.

Čo je to ppm?
Je to skratka z anglického výrazu "parts per million", slovensky "dielov na jeden milión". Je to výraz pre jednu milióntinu (celku). V praxi táto hodnota napr. udáva, koľko je jednej látky rozpustenej v druhej látke.